Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Siergiej Karjakin zawieszony przez FIDE

Opublikowano: 22-03-2022

Karjakin w szachy zagra już tylko w Rosji - arcymistrz został zawieszony przez Międzynarodową Federację Szachową za publiczne głosy poparcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Karjakin w szachy zagra już tylko w Rosji – arcymistrz został zawieszony przez Międzynarodową Federację Szachową za publiczne głosy poparcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Decyzję ogłoszono w poniedziałek, a postępowanie dyscyplinarne trwało od kilku tygodni, gdy 28 lutego FIDE zdecydowała, że rosyjscy i białoruscy zawodnicy będą mogli rywalizować w zawodach tylko pod neutralną flagą.

Karjakin został pozbawiony i tego przywileju. Przez najbliższe sześć miesięcy nie zagra w żadnym turnieju organizowanym pod egidą FIDE. To kara za popieranie rosyjskiej inwazji, przy wsparciu Białorusi, na Ukrainę, co wywołało ostrą krytykę szachowego środowiska.

źródło: własne/eurosport.tvn.24.pl

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.