Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Szkolenie

AKADEMIA SZACHOWA GLIWICE TO:

KLUB

Prowadzimy treningi dla zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Szachowym. Naszym celem jest wychowywanie kolejnych pokoleń finalistów i medalistów Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski.

PRZEDSZKOLA

Rokrocznie uczymy podstaw szachów około 500 dzieci w wieku 4-6 lat, współpracując zarówno z państwowymi, jak i prywatnymi placówkami.

SZKOŁY

Organizujemy zajęcia w ramach kółka szachowego dla dzieci w klasach 1 – 3 i w klasach 4 – 6. Jesteśmy obecni zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych.

REKREACJA

W naszej ofercie znajdują się rekreacyjne zajęcia szachowe, które są przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych sympatyków szachów.

EVENTY I TURNIEJE

Jesteśmy obecni w życiu lokalnej społeczności będąc gośćmi osiedlowych i miejskich eventów oraz organizując turnieje jak np. Mistrzostwa Przedszkolaków w Szachach czy Międzynarodowy Turniej Akademii Szachowej.

ON-LINE

Dzięki współpracy z gliwickim software housem, firmą Emphie Solutions, jesteśmy wyposażeni w narzędzia, które pozwalają nam prowadzić zdalne zajęcia na najwyższym poziomie. W szkoleniu korzystamy m.in. z interaktywnej platformy szachowej Chess Grow oraz Class Room.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.