Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Siedziba

 

Siedzibą Akademii Szachowej Gliwice jest klub osiedlowy „Chatka”, który mieści się w Gliwicach na osiedlu Gwardii Ludowej przy ulicy Emilii Plater 18.

Zajęcia szachowe w Chatce prowadzone są regularnie od 2008 roku. Pierwotnie przy Emilii Plater odbywały się zajęcia klubowe i rekreacyjne, z czasem tylko rekreacyjne, a Klub funkcjonował w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym przy ulicy Jasnej.

We wrześniu 2020 roku Akademia Szachowa Gliwice, firma Emphie Solutions i Akademia Programowania Aracom nawiązały współpracę ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zachodnia, tworząc nową wizję Klubu Osiedlowego Chatka, z przeznaczeniem na szeroką działalność Edukacyjną.

Remont „Chatki” zakończył się w grudniu 2020 roku, a w styczniu 2021 Akademia Szachowa Gliwice przeniosła się na stałe do swojej „nowej” starej siedziby. Obecnie „Chatka” dysponuje kilkoma salami tematycznymi m.in. szachową, muzyczną, programistyczną oraz wysokiej jakości sprzętem, co pozwala prowadzenie zajęć dla dzieci i dorosłych, a także na organizowanie okolicznościowych wydarzeń.

Więcej informacji o ofercie zajęć oraz eventów znajdą Państwo na stronie internetowej „Chatki”.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.