Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Nasze zawodniczki zagrały z najlepszą szachistką wszechczasów!

Opublikowano: 12-09-2023

9-letnia Laura Górecka i jej dwa lata młodsza siostra Lila zagrały z Judit Polgar. Możliwość poznania legendy szachów było dla naszych młodych zawodniczek nie tylko spełnieniem marzeń, ale także niezwykłą lekcją.

Podczas X Katowickiego Festiwalu Szachowego odbyła się symultana z Judit Polgar, najlepszą szachistką wszechczasów. Dzięki wsparciu naszego Sponsora Głównego, firmie Emphie Solutions, szanse udziału w tym niezwykłym wydarzeniu otrzymały dwie młode szachistki Akademii Szachowej Gliwice: 9-letnia Laura Górecka i jej dwa lata młodsza siostra Lila. Możliwość poznania legendy szachów było dla naszych młodych zawodniczek nie tylko spełnieniem marzeń, ale także niezwykłą lekcją.

👸 Laura i Lila miały okazję poznać i zmierzyć się z posiadaczką męskiego tytułu Arcymistrza, która podczas swojej kariery pokonała niemal wszystkich Mistrzów Świata, a także aż na 26 lat zdominowała scenę kobiecych szachów… ale przede wszystkim poznać niezwykłą historię Judit Polgar i jej sióstr, które dzięki szachom doszły na sam szczyt. To pokazało naszym dziewczynkom, że marzenia się spełniają, a wyzwania są szansą na naukę i rozwijanie swojego talentu.


🔝 Podczas symultany Judit Polgar nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwnikom. Wygrała na wszystkich 12 szachownicach, demonstrując swoją niezrównaną szybkość i precyzję. Dzięki spotkaniu z Judit Polgar, Laura i Lila zyskały jednak doświadczenie oraz inspirację do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami szachowymi. To przeżycie na pewno pozostanie w pamięci naszych młodych zawodniczek na zawsze.
Serdeczne gratulacje dla dziewcząt za odwagę i determinację! 💪♥️♟️

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.