Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Newsy

W Akademii Szachowej Gliwice spełniają się marzenia!

Opublikowano: 31-05-2023

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami wiadomością o niezwykle prestiżowym wydarzeniu, w którym udział wzięła Laura Górecka. Nasza utalentowana szachistka zagrała w symultanie z czołowymi szachistami świata z Magnusem Carlsenem na czele!

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami wiadomością o niezwykle prestiżowym wydarzeniu, w którym udział wzięła Laura Górecka. Nasza utalentowana szachistka zagrała w symultanie z czołowymi szachistami świata z Magnusem Carlsenem na czele!


Udział w imprezie otwierającej Superbet Rapid & Blitz Poland stanowił nagrodę dla naszej młodej szachistki za jej ogromne zaangażowanie w treningi i sukcesy, które osiągała w ostatnich latach. Jej determinacja i ogrom wykonanej pracy przyniosły wspaniałe owoce, a spotkanie z wybitnymi szachistami jest niezwykle zaszczytnym wyróżnieniem.

Laura miała możliwość zmierzyć się ze światową czołówką szachistów! To spotkanie było nie tylko niezwykłą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także niesamowitą lekcją i inspiracją dla nas wszystkich.


Za odwagę i pewność siebie podczas gry z Arcymistrzami należą się Laurze ogromne brawa! Jesteśmy pewni, że ta wyjątkowa partia przyniesie nie tylko niezapomniane doświadczenie, ale także jeszcze większą motywację do dalszego rozwoju.


Jednocześnie cieszymy się, że wraz z naszym sponsorem strategicznym, firmą Emphie Solutions możemy być częścią fascynującej szachowej podróży młodych szachistów. Niech ta wyjątkowa okazja stanie się inspiracją dla innych talentów Akademii Szachowej Gliwice. Nieustannie dążcie do swoich marzeń i doceniajcie trud, który podejmujecie!


W wyjątkowej partii Laura miała okazję zmierzyć się z następującymi zawodnikami:
⭐ Magnus Carlsen
⭐ Wesley So
⭐ Jan-Krzysztof Duda
⭐ Richard Rapport
⭐ Maxime Vachiere-Lagrave
⭐ Levon Aronian
⭐ Anish Giri
⭐ Radosław Wojtaszek
⭐ Bogdan Deac
⭐ Kirill Shevchenko

Dziękujemy Emphie Solutions oraz ChessGrow za spełnienie marzenia naszej zawodniczki oraz nieustające wsparcie całego Klubu! 🤝
Wyrazy wdzięczności także dla Łukasza Turleja, Sekretarza Generalnego, dzięki staraniom którego tak prestiżowe wydarzenia szachowe mają szansę odbywać się w Polsce. 🤝Fot. Własne/ Infoszach

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.