Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O nas

Akademia Szachowa Gliwice to klub sportowy zrzeszający entuzjastów królewskiej gry, jak i profesjonalnych zawodników, którzy biorą udział w turniejach.

Początek istnienia akademii jest datowany na rok 2009, kiedy to powstała pierwsza sekcja juniorska. Na przestrzeni lat klub się rozwijał, powstawały kolejne sekcje i grupy, a młodzi zawodnicy zdobywali najważniejsze trofea krajowe, a także występowali na dużych turniejach międzynarodowych.

Kolejne sukcesy Akademii Szachowej Gliwice przyciągnęły do klubu czołowych polskich Arcymistrzów i w 2014 roku Akademia Szachowa Gliwice – jako pierwszy gliwicki klub szachowy – zadebiutowała w Ekstralidze Szachowej (najwyższej klasie rozgrywkowej). Ukoronowaniem licznych sukcesów Akademii było przyznanie w 2016 roku przez Polski Związek Szachowy statuetki Hetmana w kategorii – Szachowy Klub roku. We wrześniu 2021 roku gliwiczanie w pięknym stylu, zdobywając komplet punktów, wywalczyli ponowny awans do Ekstraligi.

Obecna działalność Akademii Szachowej Gliwice skupia się wokół szkolenia zawodników oraz popularyzacji szachów wśród lokalnej społeczności. Klub współpracuje z wieloma placówkami edukacyjnymi na terenie Gliwic, a także organizuje wydarzenia edukacyjno-sportowe jak np. Mistrzostwa Gliwic Przedszkolaków, Międzynarodowy Turniej Akademii czy symultany z arcymistrzami.

Zajęcia w akademii prowadzone są w formie treningów grupowych, indywidualnych, jak i zajęć rekreacyjnych dla miłośników królewskiej gry. Filozofia szkolenia opiera się na pracy w małych grupach 10-12 osobowych z wykwalifikowaną kadrą trenerów i psychologów sportu. Swoje umiejętności młodzi zawodnicy mają okazję skonfrontować podczas turniejów na szczeblach regionalnych, krajowych i zagranicznych.

Treningi odbywają się zarówno w formie on-line, jak i w siedzibie akademii – Klubie Osiedlowym Chatka, który w 2020 roku przeszedł generalny remont i obecnie stanowi bardzo nowoczesne, a zarazem przyjazne i komfortowe miejsce do prowadzenia zajęć.

W celu wstąpienia w szeregi Akademii Szachowej Gliwice zapraszamy do zakładki NABÓR.

 

 

 

 

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.