Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Mistrzostwa Świata w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w Warszawie!

Opublikowano: 21-12-2021

Kazachstan wycofał się z organizacji mistrzostw świata w szachach szybkich i błyskawicznych. Gotowość do organizacji imprezy zgłosiła Polska, a Światowa Federacja Szachowa znając doskonale organizowane duże turnieje nad Wisłą, zdecydowała o przeprowadzeniu imprezy w Warszawie.

Kazachstan wycofał się z organizacji Mistrzostw Świata w szachach szybkich i błyskawicznych. Gotowość do organizacji imprezy zgłosiła Polska, a Światowa Federacja Szachowa znając doskonale organizowane duże turnieje nad Wisłą, zdecydowała o przeprowadzeniu imprezy w Warszawie.

To bezprecedensowe wydarzenie w historii polskich szachów odbędzie się 26 grudnia na stadionie PGE Narodowym. W Warszawie pojawią się największe gwiazdy szachów, z mistrzem świata Magnusem Carlsenem i zdobywcą Pucharu Świata Janem-Krzysztofem Dudą na czele.


Turniej odbędzie się w dniach 26-30 grudnia. Przez pierwsze trzy dni zawodnicy rywalizować będą w szachach szybkich, a 29 i 30 grudnia w szachach błyskawicznych.


Turniej w szachach szybkich zostanie rozegrany na dystansie trzynastu rund, a w szachach błyskawicznych na dystansie dwudziestu jeden rund.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.