pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Carlsen lepszy od Dudy w finale Charity Cup

Opublikowano: 26-03-2022

Jan-Krzysztof Duda przegrał z mistrzem świata Magnusem Carlsenem w finale Charity Cup, drugiego turnieju online szachów szybkich cyklu Champions Chess Tour. Po remisie 1-1 lepszy w dogrywce okazał się Norweg, wygrywając 2-0.

W pierwszym meczu Jan-Krzysztof Duda przegrał 0,5-2,5. To sprawiało, że do zwycięstwa w turnieju Carlsenowi wystarczyło zdobyć jeden punkt w trzech pozostałych partiach. Duda, który pierwszy raz w karierze występował w finale CCT, nie pozwolił jednak Norwegowi na łatwe zwycięstwo i doprowadził do dogrywki.

Do rozstrzygnięcia zwycięstwa niezbędne były dwie partiwe w tempie 5 minut plus 3 sekundy. Tu Polak musiał uznać wyższość Norwega.

Imprezie towarzyszyła akcja zbierania funduszy dla Ukrainy, zaatakowanej przez rosyjskich agresorów. Śledzący rywalizację internauci mogą wpłacać środki na specjalny fundusz UNICEF, wspierający akcję humanitarną na rzecz tego kraju.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.