Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Wielki sukces Laury w wydarzeniu „Gwiazdka szachowa”!

Opublikowano: 18-12-2022

Wśród dziewcząt wyróżnionych do udziału w wydarzeniu "Gwiazdka Szachowa" znalazła się Laura Górecka, która fantastycznie zaprezentowała się podczas tego jakże prestiżowego szachowego wydarzenia rozgrywanego na głównej scenie Spodka podczas Mistrzostw Europy w rapidzie!

Wśród dziewcząt wyróżnionych do udziału w wydarzeniu „Gwiazdka Szachowa” znalazła się Laura Górecka, która fantastycznie zaprezentowała się podczas tego jakże prestiżowego szachowego wydarzenia rozgrywanego na głównej scenie Spodka podczas Mistrzostw Europy w rapidzie!

ℹ️ Komisje Szachów Kobiecych FIDE oraz Europejskiej Unii Szachowej wraz z Komitetem Organizacyjnym Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych w Katowicach zorganizowali pierwszy w historii turniej “Gwiazdka szachowa”. Wśród wyróżnionych do udziału dziewcząt znalazła się Laura Górecka, która fantastycznie zaprezentowała się podczas tego jakże prestiżowego szachowego wydarzenia rozgrywanego na głównej scenie Spodka podczas Mistrzostw Europy w rapidzie!


🔴💪 W sobotę nasza zawodniczka odniosła zwycięstwo w swojej grupie, a w niedzielę zagrała w finale wydarzenia, gdzie czekała na nią Bao Anh Angelina, Nguyen Doan. W pojedynku reprezentantek Polski do lat 8 lepsza okazała się przedstawicielka klubu KSz „Skoczek” Czerwionka-Leszczyny. Warto podkreślić, że zmagania zawodniczek były śledzone przez widownię oraz reporterów zgromadzonych w katowickim Spodku, a mecze finałowe transmitowane na telebimie.


🗣️ Celem organizacji wydarzenia była promocja szachów kobiecych oraz pokazanie jak wiele możliwości czeka na dziewczęta w szachach. – Mam nadzieję, że kiedyś dziewczyna wygra tytuł Mistrza Świata, nie wśród kobiet, a ogólnie. Żeby przybliżyć to marzenie, musimy sprawić, że one same w to uwierzą, musimy wzmocnić ich pewność siebie. Naprawdę mam nadzieję, że dziewczynki zainspirują się i zostaną w szachowym świecie – powiedziała arcymistrzyni Dana Reizniece-Ozola, wiceprezydent Europejskiej Unii Szachowej.


Serdecznie gratulujemy Laurze wspaniałej gry i osiągniętego sukcesu, a Komisji Szachów Kobiecych oraz całej organizacji FIDE dziękujemy za zaproszenie naszej zawodniczki do udziału w tak rewelacyjnie przygotowanym wydarzeniu! 👏🙏🙌Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.