Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów 2012

Opublikowano: 27-02-2020

W dniach 14-21 października 2012 roku w Szczyrku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów będące eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2013. Akademia Szachowa Gliwice […]

W dniach 14-21 października 2012 roku w Szczyrku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów będące eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2013. Akademia Szachowa Gliwice była reprezentowana przez bardzo liczną grupę zawodników: Łukasza Lachawca, Łukasza Panenkę, Filipa Buławę, Łukasza Domańskiego, Milenę Klozę, Annę Dziębowską, Dawida Sobkowicza, Dominika Frydę, Marię Ochman, Kubę Ulatowskiego, Kacpra i Piotra Modlichów, Michała Winklera oraz Zofię i Aleksandrę Hryń. Po trzymającym w napięciu do ostatniej rundy trudnym turnieju, szczególnie że dla wielu z naszych szachistów była to pierwsza tak poważna impreza, awans wywalczyli:

w grupie chłopców do lat 9 Michał Winkler zajmując IV miejsce,
w grupie dziewcząt do lat 9 Aleksandra Hryń zajmując I miejsce i Maria Ochman (V miejsce),
w grupie chłopców do lat 11 Jakub Ulatowski zajmując III miejsce,
w grupie dziewcząt do lat 11 Zofia Hryń zajmując IV miejsce,
w grupie chłopców do lat 13 Łukasz Domański zajmując IV miejsce,

powiększając do dziewięciu listę finalistów Mistrzostw Polski Juniorów 2013 z Akademii Szachowej, ponieważ już uprzednio awans wywalczyli Mateusz Mańka, Tomasz Sokalla i Mateusz Chłopecki. Dzięki temu Akademia Szachowa Gliwice będzie najliczniej reprezentowanym klubem śląskim na przyszłorocznych finałach – gratulujemy i dziękujemy naszej trenerce, pani Marlenie Chlost oraz wszystkim zawodnikom za wysiłek i ogromną pracę stojąca za tym wynikiem!

Wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3490/index.html?l=pl

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.