Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Ważne zwycięstwo w 6. rundzie Ekstraligi!

Opublikowano: 24-09-2023

Dobre wieści z Lublina, gdzie w sobotę zakończyła się 6. runda Drużynowych Mistrzostw Polski - Ekstraliga 2023. Akademia Szachowa odniosła ważne zwycięstwo w spotkaniu z drużyną Zagłębia Dąbrowa Górnicza.

Dobre wieści z Lublina, gdzie w sobotę zakończyła się 6. runda Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2023. Akademia Szachowa odniosła ważne zwycięstwo w spotkaniu z drużyną Zagłębia Dąbrowa Górnicza.

Wygrane rodzeństwa Warakomskich oraz zwycięstwo Tomsa Kantansa zapewniły naszej drużynie ważne punkty w 6. rundzie Ekstraligi. Na pierwszych dwóch szachownicach padły remisy, a swoją partię przegrał Tomas Laurusas.

🟢 Sz.S.O.N. Zagłębie Dąbrowa Górnicza 2-4 Akademia Szachowa Gliwice 🔴
Vasyl Ivanchuk ½-½ Gabriel Sargissian
Platon Galperin ½-½ Jacek Tomczak
Ihor Samunenkov 1-0 Tomas Laurusas
Jakub Kosakowski 0-1 Tomasz Warakomski
Andrei Maksimenko 0-1 Toms Kantans
Aleksandra Maltsevskaya 0-1 Anna Warakomska

Po 6 rundach nasza drużyna zajmuje 7. miejsce w tabeli. Dziś naszych zawodników czeka mecz z Wieżą Pomot Pęgów, która jest wiceliderem rozgrywek. Spotkanie rozpocznie się o 15:00.

Kibicujemy naszym szachistom! Po zwycięstwo!

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.