Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w I Grand Prix Akademii!

Opublikowano: 05-01-2024

Już 20 stycznia odbędzie się czwarty z turniejów rozgrywanych w ramach cyklu I Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice. To oznacza, że już za niecałe trzy tygodnie poznamy zwycięzców Turnieju Zimowego, ale i triumfatorów w całym cyklu!

Już 20 stycznia odbędzie się czwarty z turniejów rozgrywanych w ramach cyklu I Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice. To oznacza, że już za niecałe trzy tygodnie poznamy zwycięzców Turnieju Zimowego, ale i triumfatorów w całym cyklu!

Serdecznie zapraszamy do spędzenia soboty 20 stycznia w sportowej i przyjaznej atmosferze!

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 stycznia 2024 roku drogą mailową na adres [email protected] lub telefonicznie: +48 663 103 904. Obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł.

Przypominamy najważniejsze informacje na temat I Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice.

Grand Prix to cykl czterech turniejów (Wiosenny, Letni, Jesienny i Zimowy) szachów szybkich organizowanych przez Akademię Szachową Gliwice. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy rywalizują o zwycięstwa w poszczególnych turniejach, ale i całym cyklu.

Wszystkie turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim. Tempo partii wynosi 10’+5’’ (10 minut plus 5 sekund za każde wykonane posunięcie od początku partii).

Zawodnicy rywalizują w dwóch dywizjach w formule OPEN (turniej otwarty dla wszystkich). Maksymalna liczba zawodników w danej dywizji na każdy turniej to 50 osób. Nie ma obowiązku gry we wszystkich turniejach.
🔴 Dywizja A – zawodnicy z co najmniej III kategorią szachową lub wyższą
⚪ Dywizja B – zawodnicy bez kategorii oraz maks. do IV kategorii szachowej

Rywalizacja toczy się o nagrody pieniężne oraz rzeczowe w każdym z czterech turniejów, ale i całego Grand Prix!

Rywalizacja w każdej z grup nie trwa dłużej niż pięć godzin (wraz z rejestracją, rundami oraz ceremonią nagrodzenia zwycięzców).

Harmonogram Turnieju Zimowego.
⚪ Dywizja B
09.00-09.20 – Rejestracja zawodników i potwierdzenie udziału
09.20-09.30 – Odprawa techniczna i oficjalne rozpoczęcie turnieju
09.30-13.30 – Rundy 1-7
13.30-14.00 – Zakończenie turnieju i wręczenie nagród
🔴 Dywizja A
14.30-14.50 – Rejestracja zawodników i potwierdzenie udziału
14.50-15.00 – Odprawa techniczna i oficjalne rozpoczęcie turnieju
15.00-19.00 – Rundy 1-7
19.00-19.30 – Zakończenie turnieju i wręczenie nagród

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.