Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Skład Akademii Szachowej na Drużynowe Mistrzostwa Polski!

Opublikowano: 17-09-2023

Już jutro w Lublinie rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Polski 2023. Ekstraligowe rozgrywki potrwają od 18 do 26 września. Akademia Szachowa Gliwice zgłosiła 10 zawodników i do rozgrywek przystąpi w odświeżonym składzie.

Już jutro w Lublinie rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Polski 2023. Ekstraligowe rozgrywki potrwają od 18 do 26 września. Akademia Szachowa Gliwice zgłosiła 10 zawodników i do rozgrywek przystąpi w odświeżonym składzie.


Nowymi twarzami w drużynie są Arcymistrzowie Jorden van Foreest oraz Gabriel Sarksjan, a także Arcymistrzyni Julia Antolak, która reprezentowała już barwy Akademii podczas zjazdów Superliga Rapid. Van Foreest to triumfator prestiżowego Tata Steel Masters z 2021 roku oraz współpracownik samego Magnusa Carlsena. Sarksjan to także bardzo utytułowany szachista – m.in. Drużynowy Mistrz Świata z 2011 roku i obecnie najwyżej sklasyfikowany ormiański zawodnik. Julia Antolak to jedna z najbardziej utalentowanych polskich szachistek młodego pokolenia. Jest tegoroczną srebrną medalistką Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Kręgosłup drużyny stanowią multimedaliści na krajowych Mistrzostwach oraz reprezentanci swoich krajów, którzy od wielu lat związani są z naszą drużyną: Arcymistrzowie Jacek Tomczak, Tomas Laurusas, Toms Kantans, Mistrz Międzynarodowy Marcin Szeląg, mistrz FIDE Maurice Schippers oraz Arcymistrzyni Anna Warakomska. Liderem drużyny jest oczywiście Arcymistrz Tomasz Warakomski.


Pierwsza runda już jutro o 15:00! Gorąco zachęcamy do kibicowania naszej drużynie oraz śledzenia kanałów społecznościowych

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.