Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Podział punktów w meczu z Raciborzem

Opublikowano: 22-09-2023

W 5. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski - Ekstraliga 2023 rywalem naszej drużyny był KSz Silesia Racibórz. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W 5. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2023 rywalem naszej drużyny był KSz Silesia Racibórz. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Na czterech szachownicach padły wyniki remisowe, Jacek Tomczak wygrał swoją partię, ale w pojedynku pań lepsza okazała się reprezentantka Raciborza i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

🔴 Akademia Szachowa Gliwice 3-3 KSz Silesia Racibórz
Gabriel Sargissian ½-½ Matthias Bluebaum
Jacek Tomczak 1-0 Alexander Donchenko
Tomas Laurusas ½-½ Sergey Fedorchuk
Tomasz Warakomski ½-½ Krzysztof Jakubowski
Toms Kantans ½-½ Kacper Polok
Julia Antolak 0-1 Dinara Wagner

Dziękujemy naszym zawodnikom za ambitną walkę! 👏👏👏

Jutro czeka nas spotkanie z drużyną Zagłębia Dąbrowa Górnicza.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.