Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

O włos od awansu… kończymy rozgrywki Superligi na 5. miejscu!

Opublikowano: 16-10-2023

IV runda Superliga Rapid była niezwykle emocjonująca. W każdym z czterech spotkań nasi zawodnicy walczyli z ogromną ambicją, odnosząc trzy zwycięstwa po bardzo zaciętych spotkaniach, a także doznając jednej porażki.

IV runda Superliga Rapid była niezwykle emocjonująca. W każdym z czterech spotkań nasi zawodnicy walczyli z ogromną ambicją, odnosząc trzy zwycięstwa po bardzo zaciętych spotkaniach, a także doznając jednej porażki.

Szczególnie dramatyczny przebieg miało spotkanie z Wasko Hetmanem Katowice, do rozstrzygnięcia którego potrzebny był armagedon. W dogrywce lepszy okazał się Maciej Klekowski, który pokonał Kacpra Pioruna i Akademia mogła cieszyć się z trzeciego tego dnia zwycięstwa.

Po 14 rundach nasza drużyna zgromadziła na swoim koncie 21 punktów – tyle samo co Wasko Hetman GKS Katowice. O awansie do półfinałów zadecydowały małe punkty, a w tej statystyce lepsi byli katowiczanie.
Serdecznie gratulujemy drużynom, które awansowały do półfinału rozgrywek, a naszym zawodnikom dziękujemy za wspaniałą grę i piękne emocje!

Poniżej komplet wyników naszej drużyny podczas IV zjazdu Superligi w Szachach Szybkich ⤵️
Runda 11: ⚫ Wieża POMOT Pęgów 3 – 1 Akademia Szachowa Gliwice 🔴
Runda 12: 🔴 Akademia Szachowa Gliwice 2,5 – 1,5 KSz. Stilon Gorzów Wlkp. 🔵
Runda 13: ⚪ VOTUM SA Polonia Wrocław 1,5 – 2,5 Akademia Szachowa Gliwice 🔴
Runda 14: 🔴 Akademia Szachowa Gliwice 2 – 2 Wasko Hetman GKS Katowice 🟡 (zwycięstwo Akademii po armagedonie)

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.