Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Zwycięstwo w derbach! Solidny występ drużyny na II zjeździe Superliga Rapid!

Opublikowano: 09-05-2023

9 maja w Katowicach odbył się II zjazd Superligi w Szachach Szybkich, podczas którego rozegrano cztery rundy. Nasza drużyna zdecydowanie może być zadowolona ze swojego występu, gdyż odniosła dwa zwycięstwa, a także zanotowała remis i porażkę.

9 maja w Katowicach odbył się II zjazd Superligi w Szachach Szybkich, podczas którego rozegrano cztery rundy. Nasza drużyna zdecydowanie może być zadowolona ze swojego występu, gdyż odniosła dwa zwycięstwa, a także zanotowała remis i porażkę. 11 dużych punktów na koncie Akademii Szachowej Gliwice obecnie daje jej 4. miejsce w tabeli Superligi!

♟ Runda IV
Już pierwszy mecz Akademii podczas zjazdu w Katowicach był niezwykle zacięty. Nasza drużyna zremisowała z Wieżą Pęgów 2-2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Niestety, Jacek Tomczak uległ Andrejowi Volokitinowi i bonusowy punkt padł łupem rywali.
🔴 Akademia Szachowa Gliwice 2 – 2 Wieża Pęgów ⚫
Jacek Tomczak 0-1 Andrei Volokitin
Tomasz Warakomski 1-0 Wojciech Moranda
Maciej Klekowski 0.5-0.5 Jakub Kosakowski
Julia Antolak 0.5-0.5 Aleksandra Maltsevskaya

♟ Runda V
Kolejna runda zdecydowanie należała do naszych zawodników, którzy w pięknym stylu i najwyższym możliwym wymiarze pokonali drużynę Stilonu Gorzów!
🔵 Stilon Gorzów 0-4 Akademia Szachowa Gliwice 🔴
Radosław Psyk 0-1 Jacek Tomczak, Jacek
Miłosz Szpar 0-1 Tomasz Warakomski
Kosma Pacan-Milej 0-1 Maciej Klekowski
Beata Zawadzka 0-1 Julia Antolak

♟ Runda VI
W kolejnym meczu rywalem Akademii był obecny Mistrz Polski w Szachach Klasycznych, drużyna Polonii Wrocław. Nasi zawodnicy zdecydowanie nie będą najlepiej wspominać tego spotkania, gdyż ulegli faworytom w stosunku 3.5-0.5.
🔴Akademia Szachowa Gliwice 0,5 – 3,5 Klub Szachowy Polonia Wrocław
Jacek Tomczak, Jacek 0.5 – 0.5 Pentala Harikrishna
Tomasz Warakomski 0-1 Mateusz Bartel
Maciej Klekowski 0-1 Szymon Gumularz
Julia Antolak 0 -1 Jolanta Zawadzka

♟ Runda VII
W ostatnim meczu zjazdu w Katowicach Akademia zmierzyła się z faworyzowaną drużyną gospodarzy. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie górą w tym derbowym pojedynku byli gliwiczanie!
🟡 Wasko HETMAN GKS Katowice 1,5 – 2,5 Akademia Szachowa Gliwice 🔴
Kacper Piorun 0.5 – 0.5 Jacek Tomczak
Bartosz Soćko 0 – 1 Tomasz Warakomski
Igor Janik 0 – 1 Maciej Klekowski
Monika Soćko 1 – 0 Julia Antolak


ℹ Po II zjeździe Superligi w Szachach Szybkich Akademia z dorobkiem 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki) zajmuje 4. miejsce w tabeli. Przed gliwiczanami jeszcze dwa zjazdy fazy grupowej, po których nastąpi finał.


Zdjęcia dzięki uprzejmości Walusza Fotografia

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.