Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Wysokie miejsca naszych zawodników na VI Olimpiadzie Szachowej w Zabrzu

Opublikowano: 25-10-2022

Nasi zawodnicy wzięli udział w VI Olimpiadzie Szachowej, która została zorganizowana na stadionie miejscowego Górnika. Podczas zawodów nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a także zostali nagrodzeni za udział w biciu Rekordu Polski w Symultanie Szachowej.

Weekendową tradycją w naszym klubie są występy naszych zawodników na turniejach szachowych. Nie inaczej było w ubiegłą niedzielę. Nasi zawodnicy wybrali się do sąsiedniego Zabrza, gdzie wzięli udział w VI Olimpiadzie Szachowej, która została zorganizowana na stadionie miejscowego Górnika. Podczas zawodów nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a także zostali nagrodzeni za udział w biciu Rekordu Polski w Symultanie Szachowej (wydarzenie odbyło się w maju).

Poniżej prezentujemy wyniki wg. klasyfikacji generalnej turnieju:

Grupa Open:
🔴 Wilk Mateusz – 8. Miejsce (4 pkt)
⚪ Fryda Dominik – 12. Miejsce (2 pkt)


Grupa do lat 7:
🔴 Reterski Igor – 4. Miejsce (5 pkt)
⚪ Buziak Szymon – 6. Miejsce (5 pkt)


Grupa do lat 14:
🔴 Reterski Wiktor – 4. Miejsce (5,5 pkt)
⚪ Kieca Szymon – 9. Miejsce (4,5 pkt)
🔴 Dyrcz Tymoteusz – 19. Miejsce (4 pkt)
Wilk Bruno – 22. Miejsce (3,5 pkt)


Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju. Tak trzymajcie! 👏👏🙌

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.