Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Wkrótce mecz o mistrzostwo świata w szachach!

Opublikowano: 19-10-2021

Już wkrótce zostanie rozegrany mecz szachowy o tytuł indywidualnego mistrza świata. O tytuł rywalizować będą obecny mistrz Magnus Carlsen i pretendent Jan Niepomniaszczij z Rosji.

Od 24 listopada do 16 grudnia potrwa mecz szachowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, który zostanie rozegrany pomiędzy broniącym tytułu Magnusem Carlsenem z Norwegii a pretendentem Janem Niepomniaszczijem z Rosji.

Mistrzostwa Świata w szachach organizowane są przez Międzynarodową Federację Szachową i odbywają się według formuły bezpośredniego meczu pomiędzy panującym mistrzem a aspirującym do tytułu pretendentem, którego wyłania się za pomocą specjalnego turnieju kandydatów.

Magnus Carlsen zdobył tytuł Mistrza Świata w 2013 roku, gdy najpierw zwyciężył w turnieju kandydatów, a następnie pokonał Viswanathana Ananda z Indii. W następnych latach Norweg trzykrotnie bronił tytułu mistrza (w 2014 w meczu rewanżowym z Anandem, w 2016 z Sergiejem Kariakinem oraz w 2018 z Fabio Caruaną).

Ostatni turniej kandydatów wygrał Jan Niepomniaszczij i to on na przełomie listopada i grudnia zmierzy się z obecnym Mistrzem Świata w walce o tytuł najlepszego szachisty globu.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.