Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Wczoraj zwycięstwo nad Hetmanem, dziś ostatnia runda!

Opublikowano: 11-09-2022

Nasi szachiści po pięknym meczu pokonali drużynę KSz Hetmana Płock! Dziś naszą drużynę czeka ostatnia runda Enea Ekstraligi, w której zmierzą się z Gwiazdą Bydgoszcz. 

Wczorajszy dzień obfitował w wielkie sportowe emocje za sprawą Igi Świątek oraz polskich siatkarzy. Swoje chwile triumfu przeżywali także nasi szachiści, którzy po pięknym meczu pokonali drużynę KSz Hetmana Płock! Dziś naszą drużynę czeka ostatnia runda Enea Ekstraligi, w której zmierzą się z Gwiazdą Bydgoszcz.

⚫️ KSz Hetman Płock 2,5 – 3,5 Akademia Szachowa Gliwice 🔴 
GM Jaime Latasa Santos 0 – 1 GM Anton Korobov
GM Constantin Lupulescu ½ – ½ GM Jacek Tomczak,
GM Ferenc Berkes ½ – ½ GM Tomas Laurusas
GM Lucas Van Foreest ½ – ½ GM Tomasz Warakomski
GM Paulius Pultinevicius 1 – 0 GM Toms Kantans
WGM Julia Antolak 0 – 1 WGM Anna Warakomska

Spotkanie z Hetmanem miało dramatyczny przebieg, bowiem po pierwszych partiach Akademia przegrywała mecz, ale swoje partie wygrali Anton Korobov oraz Anna Warakomska i końcowy rezultat spotkania zależał od wyniku na szachownicy Tomasza Warakomskiego, który do zwycięstwa naszej drużyny potrzebował remisu. Nasz kapitan długo i pięknie się bronił przed atakami holenderskiego rywala, aż w końcu dopiął swego i końcowy rezultat brzmiał 3,5-2,5 dla Akademii.

Dziś naszych reprezentantów czeka spotkanie z walczącą o medale ekipą Gwiazdy Bydgoszcz. Liczymy na pokrzyżowanie planów miejscowych przez Akademię!

Trzymamy kciuki za naszą drużynę! 

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.