Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Solidny występ naszych zawodników na Memoriale im. Ireny Warakomskiej!

Opublikowano: 15-08-2023

Wczoraj zakończył się trwający od 7 sierpnia VII Międzynarodowy Memoriał im. Ireny Warakomskiej, w którym udział wzięła liczna reprezentacja Akademii Szachowej Gliwice - od najmłodszych zawodników, poprzez seniorów, do reprezentanta naszej Ekstraklasowej drużyny.

Wczoraj zakończył się trwający od 7 sierpnia VII Międzynarodowy Memoriał im. Ireny Warakomskiej, w którym udział wzięła liczna reprezentacja Akademii Szachowej Gliwice – od najmłodszych zawodników, poprzez seniorów, do reprezentanta naszej Ekstraklasowej drużyny. Z dużym zadowoleniem obserwowaliśmy poczynania naszych szachistów, którzy prezentowali wzorową sportową postawę i z determinacją walczyli o każdy punkt.

♟ Występ na tak renomowanym turnieju był nieocenioną lekcją szczególnie dla młodych zawodników, którzy mieli szansę podpatrywać profesjonalnych szachistów, a także trenować z nimi oraz rywalizować. Szachiści Akademii wzięli bowiem udział w symultanie z Arcymistrzynią oraz Arcymistrzem.
Poniżej prezentujemy komplet wyników wszystkich zawodników Akademii, którzy rywalizowali w Suwałkach ⤵⤵⤵

OPEN D (dzieci do lat 12)
9 miejsce 🔴 Hanna Sieczkowska, 6 punktów 🏅
11 miejsce ⚪ Mateusz Wasilewski, 5,5 punktu 🏅
13 miejsce 🔴 Bartosz Sieczkowski, 5,5 punktu 🏅
15 miejsce ⚪ Antonina Wieczorek, 5 punktów 🏅
16 miejsce 🔴 Wojciech Kozłowski, 5 punktów 🏅
23 miejsce ⚪ Krzysztof Klimowicz, 4,5 punktu 🏅
40 miejsce 🔴 Zofia Preidl, 2 punkty 🏅
42 miejsce ⚪ Krzysztof Kiełtyka, 1 punkt 🏅

OPEN C (ELO <1600 i bez ELO)
6 miejsce 🔴 Tomasz Sokalla, 6,5 punktu 🏅
30 miejsce ⚪ Pavlo Feseniuk, 5 punktów 🏅
43 miejsce 🔴 Jakub Jelonek, 4,5 punktu 🏅
54 miejsce ⚪ Piotr Świderski, 4 punkty 🏅
57 miejsce 🔴 Laura Górecka, 4 punkty 🏅
74 miejsce ⚪ Cezary Michalak, 3 punkty 🏅
76 miejsce 🔴 Łukasz Świderski, 2,5 punktu 🏅
82 miejsce – Zofia Sieczkowska, 2 punkty 🏅

OPEN B (ELO 1601-2100)
35 miejsce 🔴 Kacper Modlich, 4 punkty 🏅
44 miejsce ⚪ Wojciech Wielgus, 3,5 punktu 🏅

OPEN A (ELO ≥ 2100)
7 miejsce 🔴 Jacek Tomczak, 5,5 punktu 🏅

Co ważne, troje naszych zawodników uzyskało także nowe kategorie szachowe. Wojciech Kozłowski oraz Jakub Jelonek zdobyli III, a Hania Sieczkowska osiągnęła II kategorię szachową.

Serdecznie gratulujemy naszym szachistom osiągniętych wyników, a organizatorom turnieju składamy olbrzymie podziękowania za okazany profesjonalizm oraz ciepłe przyjęcie. Do Suwałk na pewno wrócimy za rok! ❤️

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.