Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Newsy

Rusza I Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice! Pierwszy turniej już 25 marca!

Opublikowano: 10-03-2023

Debiutuje nowa formuła turniejowa - cykl Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice, w ramach którego zostaną rozegrane cztery turnieje szachów szybkich. Najbliższy odbędzie już 25 marca.

Informujemy, że w obecnym roku zadebiutuje nowa formuła turniejowa – cykl Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice, w ramach którego zostaną rozegrane cztery turnieje szachów szybkich. Najbliższy odbędzie już 25 marca.

W ramach Grand Prix Akademii Szachowej Gliwice odbędą się cztery turnieje: wiosenny, letni, jesienny i zimowy. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy (szczegóły poniżej) rywalizować będą o zwycięstwa w poszczególnych turniejach, ale i całym cyklu.

Partie rozgrywane będą tempem 10’+5’’ (10 minut plus 5 sekund za każde wykonane posunięcie od początku partii). Wszystkie turnieje rozgrywane będą systemem szwajcarskim.
Zawody będą rozgrywane w dwóch dywizjach w formule OPEN (turniej otwarty dla wszystkich). Maksymalna liczba zawodników w danej dywizji na każdy turniej to 50 osób. Nie ma obowiązku gry we wszystkich turniejach.

Dywizja A – zawodnicy z co najmniej III kategorią szachową lub wyższą.
Dywizja B – zawodnicy bez kategorii oraz maks. do IV kategorii szachowej.

NAGRODY W TURNIEJU WIOSENNYM

  1. Miejsce: medal, dyplom + 300,00 PLN
  2. Miejsce: medal, dyplom + 200,00 PLN
  3. Miejsce: medal, dyplom + 100,00 PLN
  4. Miejsce: dyplom + nagroda rzeczowa
  5. Miejsce: dyplom + nagroda rzeczowa
    Dodatkowo podczas każdego turnieju wyłaniani będą zwycięzcy nagród specjalnych

NAGRODY ZA CAŁY CYKL GRAND PRIX
W każdej dywizji przyznane zostaną następujące nagrody:
Miejsce – puchar Akademii + 1000,00 PLN
Miejsce – puchar + 600,00 PLN
Miejsce – puchar + 400,00 PLN

Turnieje odbędą się w Klubie Osiedlowym Chatka przy ulicy Emilii Plater 18. W celu udziału w Turnieju Wiosennym należy zgłosić chęć udziału i uiścić wpisowe w wysokości 50 zł. Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje koleność zgłoszeń!

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 23 marca 2023 roku na adres email: [email protected] lub telefonicznie: +48 663 103 904.

Więcej informacji oraz komunikat dostępne są na stronie turnieju na portalu ChessArbiter
➡ http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_1825/

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.