Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Newsy

Poznaliśmy Mistrzynie i Mistrzów Europy w Blitzie oraz Rapidzie!

Opublikowano: 19-12-2022

W dniach 16-18 grudnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Po trzech dniach zmagań poznaliśmy najlepszych szachistów Starego Kontynentu zarówno […]

W dniach 16-18 grudnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Po trzech dniach zmagań poznaliśmy najlepszych szachistów Starego Kontynentu zarówno w Blitzie, jak i Rapidzie. Ta wspaniała impreza odbyła się w Spodku, który przez trzy dni odwiedziły setki szachistów w różnym wieku i aż z 38 krajów!

Zmagania w Blitzie trwały cały piątek. Aż 830 szachistów i szachistek z 38 krajów walczyło o tytuły Mistrza oraz Mistrzyni Europy. Mistrzem Europy okazał się David Navara z Czech, a Mistrzynią Europy Aleksandra Kosteniuk (FIDE). Wicemistrzem Europy, już po raz drugi z rzędu, został Polak Maciej Klekowski. Brązowy medal przypadł Shantowi Sargsyanowi z Armenii. W sekcji kobiet srebro również przypadło Polce, Aleksandrze Maltsewskiej. Brąz zdobyła Antoaneta Stefanowa z Bułgarii.

Z kolei w sobotę i niedzielę trwały zmagania w Rapidzie. Mistrzem Europy w szachach szybkich został Jaime Santos Latasa z Hiszpanii. Przed ostatnią rundą aż 7 zawodników dzieliło pierwsze miejsce, ale Hiszpan był jedynym zawodnikiem, któremu udało się zwyciężyć i jednocześnie wygrać całe Mistrzostwa. Mistrzynią Europy została reprezentantka Polski, Aleksandra Malcewska. Tuż za nią została sklasyfikowana Alexandra Kosteniuk. Trzecie miejsce przypadło innej Polce, Jolancie Zawadzkiej. Z kolei wśród mężczyzn srebro wywalczył David Navara, a brąz Daniel Friedman z Niemiec.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.