Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Piękne zakończenie II Mistrzostw Akademii Szachowej Gliwice!

Opublikowano: 13-06-2022

W dniach 11-12 czerwca odbyły się II Mistrzostwa Akademii Szachowej Gliwice, w której udział wzięło niemal 70 szachistów, zawodników oraz przyjaciół najlepszego szachowego klubu z Gliwic.

W dniach 11-12 czerwca odbyły się II Mistrzostwa Akademii Szachowej Gliwice, w której udział wzięło niemal 70 szachistów, zawodników oraz przyjaciół najlepszego szachowego klubu z Gliwic.

Zawodom towarzyszyła rodzinna atmosfera, ale to wcale nie znaczy, że tak też wyglądała rywalizacja przy szachownicach! Przez dwa dni byliśmy świadkami fantastycznych pojedynków obfitujących w piękne kombinacje i zaciętych partii nierzadko kończących się po ponad godzinie gry (tempo gry wynosiło 30 minut + 30 sekund na ruch)!

W większości grup rozstrzygnięcia zapadły dopiero w niedzielę, po ostatniej, 7 rundzie. Poniżej prezentujemy pełne wyniki zawodów:

🔴Dziewczęta do lat 8
🥇 Laura Górecka
🥈 Hanna Sieczkowska
🥉 Izabela Gabrysiak

🔴Chłopcy do lat 8
🥇 Pavlo Feseniuk
🥈 Bartosz Sieczkowski
🥉 Szymon Buziak

🔴Dziewczęta do lat 10
🥇 Pola Konopka
🥈 Amelia Szydło

🔴Chłopcy do lat 10
🥇 Mateusz Wasilewski
🥈 Wiktor Reterski
🥉 Błażej Zagłówek

🔴 Grupa OPEN – kobiety
🥇 Zofia Sieczkowska
🥈 Małgorzata Sieczkowska
🥉 Joanna Pardela

🔴 Grupa OPEN – mężczyźni
🥇 FM Wojciech Reza
🥈 Bohdan Savka
🥉 Bartosz Przytocki

Wszystkim zawodnikom gratulujemy pięknej sportowej postawy, a zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników! 👏👏👏

Osobne słowa uznania należą się kibicom, którzy licznie wspierali naszych wspaniałych szachistów.

🤝 Za okazane wsparcie i współpracę dziękujemy również sponsorom, firmom Emphie Solutions oraz Software Interactive, które ufundowały nagrody dla najlepszych szachistów.

Fotorelacja z zawodów dostępna w zakładce GALERIA

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.