Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

Nasz skład na Drużynowe Mistrzostwa Polski – Ekstraliga 2022!

Opublikowano: 03-09-2022

Już dziś o 15:30 rozpoczynają się zmagania w ramach Enea Ekstraligi Szachowej, które wyłonią Mistrza Polski w 2022 roku. Przedstawiamy zawodników, którzy będą reprezentować barwy Akademii Szachowej Gliwice!

Już dziś o 15:30 rozpoczynają się zmagania w ramach Enea Ekstraligi Szachowej, które wyłonią Mistrza Polski w 2022 roku. Przedstawiamy zawodników, którzy będą reprezentować barwy Akademii Szachowej Gliwice!

🔴 GM Korobov Anton 🇺🇦

⚪ GM Tomczak Jacek 🇵🇱

🔴 GM Warakomski Tomasz 🇵🇱

⚪ GM Laurusas Tomas 🇱🇹

🔴 GM Kantans Toms 🇱🇻

⚪ WGM Warakomska Anna 🇵🇱

Nowym zawodnikiem w naszych szeregach jest GM Anton Korobov, legitymujący się rankingiem 2671! To utytułowany ukraiński Arcymistrz, który na swoim koncie ma wiele sukcesów takich jak: indywidualny złoty medal na drugiej szachownicy oraz brązowy medal zdobyty z drużyną podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach w 2013 roku, srebrny medal z drużyną oraz indywidualnie złoty medal na drugiej szachownicy podczas 43. Olimpiady Szachowej w Baku. To także mistrz Europy w Szachach Błyskawicznych z 2013 roku oraz czterokrotny mistrz Ukrainy. GM Korobov podczas Ekstraligi 2022 występował będzie na pierwszej szachownicy.

📹 Transmisja wideo 👉 https://www.youtube.com/c/PolskiZwiazekSzachowy

📋 Partie live 👉 https://lichess.org/…/enea-polish…/round-1/26nvX81I

Mocno ściskamy kciuki za naszą drużynę. Powodzenia! 🔴♟✊

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.