Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Michalina Rudzińska Mistrzynią, a Radosław Wojtaszek Mistrzem Polski!

Opublikowano: 17-05-2022

Znamy nowych Indywidualnych Mistrzów Polski w szachach klasycznych! Wśród mężczyzn zwyciężył faworyt - Radosław Wojtaszek. Z kolei w rywalizacji kobiet doszło do niespodzianki. Najlepsza okazała się Michalina Rudzińska.

Znamy nowych Indywidualnych Mistrzów Polski w szachach klasycznych! Wśród mężczyzn zwyciężył faworyt – Radosław Wojtaszek. Z kolei w rywalizacji kobiet doszło do niespodzianki. Najlepsza okazała się Michalina Rudzińska.

WMF Michalina Rudzińska tytuł Mistrzyni Polski z wynikiem 6,5/8 zapewniła sobie już na dzień przed końcem turnieju! Przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski 20-letnia zawodniczka nie była stawiana w gronie faworytek, ale dzięki swojej świetnej postawie zostawiła w tyle dużo bardziej doświadczone rywalki.

Zaskoczenia nie było w grupie mężczyzn, gdzie triumfował GM Radosław Wojtaszek, który w finale pokonał GM Kacpra Pioruna. Arcymistrz pochodzący z Elbląga obronił tym samym tytuł, który wywalczył rok temu. To już piąty złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Radosława Wojtaszka.

W turnieju rywalizowali także zawodnicy Akademii Szachowej Gliwice: GM Jacek Tomczak oraz GM Tomasz Warakomski. Nasi Arcymistrzowie zajęli odpowiednio miejsca numer 5. i 14.

Fot. Wikipedia

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.