Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Mateusz na podium turnieju w Zabrzu! Dobre wyniki naszych zawodników

Opublikowano: 28-02-2024

W miniony weekend w Zabrzu odbył się Turniej Mała Norma FIDE o kategorię I i kandydata na mistrza, w którym udział wzięło siedmioro młodych szachistów Akademii. Wszyscy pokazali się z dobrej stronie rywalizując głównie ze starszymi od siebie zawodnikami.

W miniony weekend w Zabrzu odbył się Turniej Mała Norma FIDE o kategorię I i kandydata na mistrza, w którym udział wzięło siedmioro młodych szachistów Akademii. Wszyscy pokazali się z dobrej stronie rywalizując głównie ze starszymi od siebie zawodnikami. Na osobne słowo zasługuje postawa Mateusza Wasilewskiego, który turniej zakończył bez porażki i zajął 3. miejsce w grupie do lat 15!

♟️ Grupa do lat 15
3 miejsce 🔴 Mateusz Wasilewski
4 miejsce 🔴 Kamil Jania 🏅
9 miejsce 🔴 Wiktor Reterski 🏅
10 miejsce 🔴 Błażej Zagłówek 🏅
12 miejsce 🔴 Laura Górecka 🏅
14 miejsce 🔴 Pavlo Feseniuk 🏅

♟️ Grupa OPEN
5 miejsce – Tomasz Sokalla 🏅

Wielkie brawa dla naszych szachistów i oczywiście gratulacje dla Mateusza za zajęcie miejsca na podium! 👏👏🙌

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.