Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Magnus Carlsen triumfatorem Meltwater Champions Chess Tour

Opublikowano: 11-10-2021

Magnus Carlsen zwyciężył w prestiżowym Meltwater Champions Chess Tour już na dwie rundy przed końcem finałów!

Magnus Carlsen zwyciężył w prestiżowym Meltwater Champions Chess Tour już na dwie rundy przed końcem finałów! Norweg dzięki swoim dobrym występom w pierwszej części turnieju zgromadził liczbę punktów, której nie był w stanie dogonić żaden z jego przeciwników.

Tym samym bez znaczenia okazała się porażka Carlesna z Tejmurem Radżabowem w 7. rundzie i mistrz świata zgarnął główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Drugie miejsce zajął właśnie zwycięzca pojedynku z mistrzem świata, który zainkasował kwotę o 40 tysięcy mniejszą od mistrza świata. Na podium znalazł się także Aronian Lewon z Armenii, który otrzymał nagrodę w wysokości 40 tysięcy dolarów.

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.