Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Newsy

Jan-Krzysztof Duda zwycięzcą Aimchess Rapid!

Opublikowano: 24-10-2022

W ubiegły weekend odbył się ósmy turniej online szachów szybkich, zaliczany do cyklu Champions Chess Tour. W finale Polak pokonał Azera Szachrijara Mamiedjarowa, a wcześniej wyeliminował Magnusa Carlsena!

W ubiegły weekend odbył się ósmy turniej online szachów szybkich, zaliczany do cyklu Champions Chess Tour. W finale Polak pokonał Azera Szachrijara Mamiedjarowa, a wcześniej wyeliminował Magnusa Carlsena!

Fazę grupową cyklu nazywanego szachową Ligą Mistrzów Duda przeszedł błyskawicznie. W systemie każdy z każdym Polak zanotował osiem zwycięstw, cztery remisy i doznał trzech porażek. Ten wynik dał mu jednak pierwsze miejsce i awans do ćwierćfinału zawodów, gdzie przyszło mu mierzyć się z Viditem Gujrathim.

W starciu z Arcymistrzem pochodzącym z Indii Duda odniósł dwa zwycięstwa i zanotował remis. Polak awansował do półfinału, gdzie czekał na niego Magnus Carlsen. W starciu zdobywcy szachowego Pucharu Świata z Mistrzem Świata górą był Polak, który odniósł dwa zwycięstwa i zanotował dwa remisy.

W finale Jan-Krzysztof Duda zmierzył się z doświadczonym  Szachrijarem Mamedjarowem. W regularnych czteropartiowych meczach finałowych w czwartek Polak wygrał 3:1. Kolejnego dnia lepszy był jednak rywal (2,5:0,5) i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były dodatkowe partie.

W pierwszej partii dogrywki Duda grający czarnymi bierkami zaskoczył rywala w 19. posunięciu i partię zapisał na swoje konto. W drugiej nasz Arcymistrz, któremu należy oddać, że grał świetnie, zmusił swojego rywalu do błędu i ten poddał całą partię.

Tym samym Jan-Krzysztof Duda triumfował w drugim już turnieju z cyklu Champions Chess. W Polak kwietniu triumfował w Oslo Esports Cup, zresztą również wtedy pokonując po drodze Magnusa Carlsena.

Fot. Twitter/PZSzach

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.