Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

GM Tomczak w ćwierćfinale, GM Warakomski powalczy już tylko o brąz

Opublikowano: 11-05-2022

Drugi dzień Indywidualnych Mistrzostw Polski przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia. Do ćwierćfinałów awansował GM Tomczak. Z kolei GM Warakomskiego pozostała jednie walka o brąz.

Drugi dzień Indywidualnych Mistrzostw Polski był bardzo długi i wyczerpujący. Walka o ćwierćfinały trwała do późnych godzin, o czym szczególnie przekonał się Arcymistrz Tomasz Warakomski, który prowadził zaciętą rywalizację z GM Mateuszem Bartlem.

🔴 Po przepięknej walce, którą długimi momentami nasz Arcymistrz prowadził, ostatecznie zawodnik Akademii Szachowej Gliwice, musiał przełknąć gorycz porażki. W dramatycznych okolicznościach, przy przewadze na szachownicy, naszemu zawodnikowi zabrakło czasu… Ten wynik oznacza, że Arcymistrz Warakomski odpada z walki o najwyższe miejsca na podium i pozostaje w grze jedynie o brązowy medal.

🔴 Nieco spokojniejszy przebieg miała rywalizacja Arcymistrza Jacka Tomczaka, choć należy podkreślić, że w partiach rozgrywanych z jego udziałem nie zabrakło walki. Szczególnie długa była pierwsza partia pojedynku z IM Łukaszem Licznerskim, która zakończyła się remisem. W rewanżu rywal GM Tomczaka musiał uznać wyższość zawodnika Akademii Szachowej Gliwice.

Już dziś o 14:00 kolejna runda. Kojarzenia naszych zawodników:

GM Bartosz Soćko – GM Jacek Tomczak

GM Tomasz Warakomski – GM Szymon Gomularz

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów! 👊♟🙌

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.