Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

GM Jacek Tomczak odpada w półfinale, nasz Arcymistrz zagra o brąz

Opublikowano: 15-05-2022

Arcymistrz Jacek Tomczak po pięknej walce w półfinale musiał ostatecznie uznać wyższość swojego rywala i zawodnikowi Akademii Szachowej Gliwice pozostanie jedynie walka o trzecie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach.

Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach trwały w sobotę do późnych godzin. Do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dogrywki rozegrane tempem 15 minut, a następnie 5 minut. Niestety, Arcymistrz Jacek Tomczak musiał ostatecznie uznać wyższość swojego rywala i zawodnikowi Akademii Szachowej Gliwice pozostanie jedynie walka o trzecie miejsce.

W finale Mistrzostw Polski zmierzą się Radosław Wojtaszek z Kacprem Piorunem, który wygrał z Jackiem Tomczakiem. Z kolei nasz zawodnik weźmie udział w turnieju o trzecie miejsce, który zostanie rozegrany systemem dwukołowym na dystansie 10 rund w szachach szybkich.

Arcymistrzowi Tomczakowi gratulujemy pięknej walki do samego końca w półfinale i trzymamy kciuki w rywalizacji o brązowy medal! 🏆🇵🇱🙌

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.