Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Garri Kasparow ponownie w Polsce!

Opublikowano: 25-04-2022

W Katowicach odbędzie się ABSL Summit 2022, które potrwa od 30 maja do 1 czerwca. Gościem specjalnym konferencji będzie były mistrz świata w szachach Garri Kasparov.

W Katowicach odbędzie się ABSL Summit 2022, które potrwa od 30 maja do 1 czerwca. Gościem specjalnym konferencji będzie były mistrz świata w szachach Garri Kasparov.

ABSL Summit to jedno z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń analizujących globalne trendy oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny.

Garri Kasparov, wspólnie z przedstawicielami świata nauki, biznesu, a także z uznanymi ekspertami, takimi jak Al Gore,  opowie o globalnych rozwiązaniach i koncepcjach kształtujących nasze postrzeganie świata w czasie nieustannych zmian.

– W szachach jednym z najcenniejszych narzędzi – w rzeczywistości wielce niedocenianym narzędziem – jest umiejętność przewidywania i analizowania zarówno obecnej sytuacji, jak i jej zmieniającej się dynamiki, a także przeprowadzenie analizy po fakcie, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak. Politycy i managerowie, tak jak szachiści, powinni myśleć wiele kroków do przodu, aby być przygotowanym na różne scenariusze – tłumaczy Garri Kasparow, który posunięcia Putina nakreślił już siedem lat temu w swojej książce zatytułowanej Winter is Coming.

Podczas ABSL Summit 2022, Kasparow wygłosi przemówienie zatytułowane Check Europe or Checkmate already.

Organizatorem konferencji ABSL Summit 2022, która odbędzie się od 30 maja do 1 czerwca w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, jest Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Źródło: katowice.naszemiasto.pl/ własne

Fot. Szachy w Ustrioniu łączą pokolenia

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.