Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
O tym się mówi

Finał cyklu Meltwater Champions Chess Tour!

Opublikowano: 24-09-2021

W sobotę 25 września rozpocznie się turniej Meltwater Champions Chess Tour, w którym gra czołówka szachistów z całego świata, a wśród nich Jan-Krzysztof Duda!

W sobotę 25 września rozpocznie się turniej Meltwater Champions Chess Tour, w którym gra czołówka szachistów z całego świata, a wśród nich Jan-Krzysztof Duda!

Początkowo planowano, że turniej odbędzie się w San Francisco. Teraz jednak zmienił formułę na wydarzenie hybrydowe, w którym Magnus Carlsen Anish Giri i Jan-Krzysztof Duda zagrają z Oslo, a pozostali gracze będą rywalizować z domu.

Turniej będzie rozegrany systemem kołowym. Każdy mecz zawiera cztery partie tempem 15+10. Jeżeli wynik po tych czterech partiach wyniesie 2:2, to o rozstrzygnięciu zadecydują dwie partie tempem 5+3 oraz ewentualny Armageddon.

Turniej będzie transmitowany m.in na oficjalnej stronie Meltwater Champions Chess Tour.

Zachęcamy do oglądania zawodów i kibicowania Jankowi Dudzie!

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.