Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Dobre wyniki naszych zawodników na Mistrzostwach Polski! 7. miejsce Wiktora i awans na Mistrzostwa Europy!

Opublikowano: 21-04-2024

W Wałbrzychu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, które trwały przez ostatni tydzień. Troje zawodników Akademii Szachowej Gliwice na najważniejszej krajowej imprezie w roku zostawiło po sobie bardzo dobre wrażenie!

W Wałbrzychu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, które trwały przez ostatni tydzień. Troje zawodników Akademii Szachowej Gliwice na najważniejszej krajowej imprezie w roku zostawiło po sobie bardzo dobre wrażenie. Na słowo wyróżnienia zasługuje wynik Wiktora Zmarzłego, który zajął wysokie 7. miejsce w grupie i uzyskał awans na Mistrzostwa Europy!

📈 Awans Wiktora Zmarzłego na Mistrzostwa Europy był możliwy dzięki wspaniałemu zwycięstwu nad wyżej notowanym rywalem (Mistrz FIDE o rankingu 2346!) w ostatniej rundzie. Nasz zawodnik prezentował wysoką formę przez cały turniej i uzyskał wzrost rankingu o 36 punktów. Jego dwa lata młodszy imiennik również może pochwalić się znacznym przyrostem punktowym. Bardzo dobra gra Wiktora Reterskiego, który uzyskał dobre wyniki z wyżej notowanymi od siebie rywalami zaowocowała przyrostem 63 punktów! Jedyna reprezentantka Akademii na Mistrzostwach Polski na pewno wolałaby, aby turniej jeszcze trwał. Antosia Wieczorek długo bowiem się rozkręcała, ale końcówka turnieju zdecydowanie należała do niej, bowiem nasza szachistka była niepokonana w czterech ostatnich rundach! Jej postawa zasługuje na szacunek, szczególnie, że mierzyła się z wyżej sklasyfikowanymi rywalkami.

Poniżej komplet wyników zawodników Akademii ⤵️
♟️ Juniorki Młodsze do lat 12
37 miejsce 🔴 Antonina Wieczorek – 4 punkty
♟️ Juniorzy Młodsi do lat 12
21 miejsce 🔴 Wiktor Reterski – 5 punktów
♟️ Juniorzy Młodsi do lat 14
7 miejsce 🔴 Wiktor Zmarzły – 6 punktów

Gratulacje dla Wiktora z powodu awansu na Mistrzostwa Europy i oczywiście wielkie brawa dla wszystkich wspaniałych reprezentantów Akademii Szachowej Gliwice! Jesteśmy z Was bardzo dumni! 👏🙌🫶

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.