Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi juniorzy

Cenne doświadczenia z Mistrzostw Europy!

Opublikowano: 19-12-2022

W ubiegły weekend w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Była to wspaniała impreza oraz wielkie szachowe święto, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów!

W ubiegły weekend w katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Była to wspaniała impreza oraz wielkie szachowe święto, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów! Zawodnicy Akademii do Gliwic wrócili z punktami rankingowymi oraz cennymi doświadczeniami z wielkiego turnieju!

🏆 Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych odbyły się w piątek. Rozegrano 11 rund (w każdej dwumecz) tempem 3+2. W turnieju udział wzięło 2 szachistów Akademii.
667 🔴 Pavlo Feseniuk – 8,5 punktu
734 🔴 Wiktor Reterski – 7,5 punktu
W Turnieju zagrali także rodzice Pavlo Feseniuka
242 🟡 Tetiana Aksonova – 12,5 punktu
529 🟡 Andrii Feseniuk – 10 punktów


🏆 Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich odbyły się w sobotę i niedzielę. Rozegrano 11 rund tempem 15+10. W turnieju wzięło udział 7 szachistów Akademii.
500 🔴 Kacper Modlich – 5 punktów
591 🔴 Tomasz Sokalla – 5 punktów
669 🔴Mateusz Wilk – 4,5 punktu
694 🔴 Sławomir Nowiński – 4 punkty
793 🔴 Wiktor Reterski – 3,5 punktu
822 🔴 Tymoteusz Dyrcz – 3 punkty
848 🔴 Igor Reterski – 2,5 punktu


Naszym zawodnikom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy i każdego wywalczonego punktu na imprezie najwyższej rangi! 👏👏🙌Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.