Dziś zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, z których reprezentacja Akademii Szachowej Gliwice wraca w doskonałych nastrojach. Nasi dzielni szachiści w pięknym stylu wywalczyli bowiem awans do I ligi!
Nasza drużyna już od pierwszych rund pokazywała, że do Sypniewa przyjechała w konkretnym celu – po awans do wyższej ligi i konsekwentnie realizowała swoje założenia. Po pierwszych czterech rundach juniorzy Akademii mieli na koncie trzy zwycięstwa i remis. W 5. rundzie przydarzyła im się porażka, ale nawet ta wpadka nie mogła przeszkodzić naszej drużynie w realizacji swojego celu. Trzy kolejne rundy to zwycięstwa i remis – i jak się później okazało – był to rezultat, który pozwolił Akademii zająć 5. miejsce w tabeli i wywalczyć awans do I ligi!
Bilans naszej drużyny:
5 zwycięstw
2 remisy
2 porażki
Komplet wyników naszej drużyny:
1. TG Mat Tarnowskie Góry 2-4 Akademia Szachowa Gliwice
2. Akademia Szachowa Gliwice 3,5-2,5 MKSz Rybnik
3. LZS CKTiS Biskupiec 3-3 Akademia Szachowa Gliwice
4. Akademia Szachowa Gliwice 3,5-2,5 KS AZS Wratislavia
5. MKS MOS Wieliczka 4-2 Akademia Szachowa Gliwice
6. Akademia Szachowa Gliwice 3,5-2,5 KKSz II Kraków
7. HETMAN GKS Katowice II 0,5-5,5 Akademia Szachowa Gliwice
8. Akademia Szachowa Gliwice 3-3 KKSz Urania Krosno
9. Akademia Szachowa Gliwice 2-4 FUNDACJA KSz Polonia Wroclaw II
Skład, w którym wystąpiła nasza drużyna:
🔴 Wiktor Zmarzły
🔴 Maciej Kukla
🔴 Wiktor Reterski
🔴 Błażej Zagłówek
🔴 Antonina Wieczorek
🔴 Hanna Sieczkowska
Wielkie gratulacje dla całej drużyny – daliście prawdziwy popis ambicji, woli walki i pięknej gry. Jesteśmy z Was bardzo dumni!










