Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Newsy

Akademia Szachowa Gliwice wśród współzałożycieli Spółki Superliga Rapid!

Opublikowano: 29-03-2023

13 stycznia przedstawiciele ośmiu czołowych klubów szachowych podpisali umowę powołującą do życia spółkę Superliga Rapid . Akademia Szachowa Gliwice jest jednym ze współzałożycieli nowych rozgrywek, a w gronie partnerów jest nasz Sponsor Strategiczny - Emphie Solutions .

13 stycznia przedstawiciele ośmiu czołowych klubów szachowych podpisali umowę powołującą do życia spółkę Superliga Rapid . Akademia Szachowa Gliwice jest jednym ze współzałożycieli nowych rozgrywek, a w gronie partnerów jest nasz Sponsor Strategiczny – Emphie Solutions .

Superliga Rapid to profesjonalna liga szachów szybkich, w której rywalizować będzie osiem czołowych polskich klubów. Harmonogram przewiduje pięć zjazdów, podczas których drużyny będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w Szachach Szybkich. Wszystkie spotkania ligowe transmitowane będą na oficjalnym kanale YouTube Superligi Rapid oraz w telewizji TVP Sport.


Umowę, powołującą do życia spółkę Superliga Rapid w Szachach Szybkich, podpisały następujące kluby:
🔴 Akademia Szachowa Gliwice
🟡 Klub Szachowy Dwie Wieże Postdata Kraków
🔵 Klub Szachowy Stilon Gorzów
🔵 Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz
🟡 Wasko HETMAN GKS Katowice
⚫ Wielkopolski Klub Szachowy
⚫ Wieża POMOT Pęgów
🟤 Votum SA Polonia Wrocław


Pierwszy ligowy zjazd już 4 kwietnia. Trzymajcie kciuki i wspierajcie naszą drużynę!

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.