Akademia Szachowa Gliwice - logo
Akademia Szachowa Gliwice
pierwszy gliwicki klub ekstraligowy
Nasi seniorzy

AKADEMIA SZACHOWA CHESSGROW GLIWICE W EKSTRALIDZE!!

Opublikowano: 12-09-2021

Nasza drużyna w pięknym stylu wygrała pierwszoligowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021 i w przyszłym roku wystąpi w Ekstralidze!

Nasza drużyna w pięknym stylu wygrała pierwszoligowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021 i w przyszłym roku wystąpi w Ekstralidze! 🔥♟️🔝

W Szklarskiej Porębie zakończyły się pierwszoligowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021, której stawką był awans do najwyższej szachowej klasy rozgrywkowej. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów okazała się nasza drużyna.

Zawodnicy Akademii Szachowej ChessGrow Gliwice wygrali wszystkie dziewięć rund i nie pozostawili rywalom złudzeń. Gliwiczanie w pięknym stylu wywalczyli awans do szachowej Ekstraligi, w której wystąpią już w przyszłym roku!

Oprócz kompletu punktów w tabeli, gliwiccy szachiści zdobyli także indywidualne wyróżnienia, bowiem zwycięstwa na swoich szachownicach odnieśli Toms Kantans, Maurice Schippers oraz kapitan drużyny, Tomasz Warakomski. Z kolei Jacek Tomczak był drugi na swojej szachownicy.

Podczas zawodów w Szklarskiej Porębie w dniach 4-12 września skład drużyny stanowili:
🔴 Jacek Tomczak (POL)
🔴 Tomas Laurusas (LT)
🔴 Tomasz Warakomski (POL)
🔴 Toms Kantans (LV)
🔴 Maurice Schippers (NL)
🔴 Anna Warakomska (POL)

Wielkie gratulacje dla naszej drużyny! Wracamy do Ekstraligi! 👏👏🙌

Nasze Marki
Gliwicki software house, który specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. Akademia Szachowa Gliwice w swoim systemie szkolenia korzysta z rozwiązań przygotowanych przez programistów Emphie Solutions.
Internetowa platforma szachowa dla zawodników, trenerów i rodziców, na której można nauczyć się zasad królewskiej gry, a także podnieść poziom gry na każdym stopniu zaawansowania.
Wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Gliwic. To właśnie na ul. Emilii Plater 18 w Gliwicach szachy spotykają się z językami obcymi, a programowanie przenika się z zajęciami plastycznymi.