O nas
  • Rejestracja

O nas

Akademia Szachowa Gliwice jest obecnie jednym z największych juniorskich klubów szachowych w Polsce. Mimo, iż jesteśmy młodym Stowarzyszeniem, odnosimy wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Innowatorska wizja klubu oraz wielki entuzjazm działaczy sprawia, iż potrafimy przedstawić szachy, jako dyscyplinę atrakcyjną i w pełni konkurencyjną dla innych sportów. O skuteczności przyjętej taktyki rozwoju niech świadczy fakt, iż pod stałą opieką Akademii jest obecnie ok. 150 zawodników w wieku od 3 do 15 lat i liczba ta stale rośnie. Godnymi podkreślenia są również pasja, zaangażowanie, entuzjazm oraz ciężka praca dzieci, w drodze do uzyskiwania kolejnych szachowych laurów. Wśród wielu utalentowanych zawodników możemy poszczycić się m.in. Finalistami Mistrzostw Śląska Juniorów, Finalistami Mistrzostw Polski Juniorów oraz Finalistami Mistrzostw Europy Przedszkolaków. Posiadamy również wykwalifikowaną kadrę instruktorów prowadzących codziennie zajęcia w Akademii, jak również stale współpracujących z gliwickimi szkołami i przedszkolami. W roku 2009 do współpracy z naszym klubem dołączył jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, wieloletni trener Kadry Narodowej Polski Arcymistrz Włodzimierz Schmidt. Regularnych wykładów i konsultacji udzielają młode gwiazdy polskich szachów: brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2009 roku Arcymistrz Michał Olszewski, Mistrz Świata Juniorów z 2006 roku Mistrz Międzynarodowy Jacek Tomczak oraz Mistrzyni Europy Juniorów z 2006 roku Mistrzyni FIDE Anna Gasik. Zbudowana przez nas struktura szkolenia oraz profesjonalna opieka trenerska stwarzają warunki umożliwiające szybki rozwój zawodników Akademii.

 

Na skróty

Wiadomości ze świata

kasparov-o-fideFounded in Paris on 20 July 1924, the World Chess Federation (Federation Internationale des Echecs, known as FIDE from its French acronym) was recognized...

Wiadomości z kraju

polacy-na-olimpiadzie Olimpiada szachowa 2014 (zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn) została rozegrana w Tromsø w dniach od 1 do 14 sierpnia 2014 roku[1]. Prawo do...

O tym się mówi

Najbliższe turnieje

Paź
17
17.10.2019 - 16.01.2020

Nasi solenizanci

Dzisiaj nikt nie obchodzi urodzin...

Statystyki strony

823591
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
209
4092
9115

Sponsorzy


Future Processing

future processing.future processing.future processing.future processing.future processing

JASNA 31

Ośrodek JASNA 31 Sport i Rekreacja jest już gotowy. W kompleksie przy ul. Jasnej 31 można m.in. zagrać w futsal, squasha, powspinać się na ściance, poćwiczyć na siłowni czy zagrać w szachy.

Fundacja Radan

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN działa od 2007 r. Powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego.