• Rejestracja

Artykuły

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów 2012

2012_PMP_17W dniach 14-21 października 2012 roku w Szczyrku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów będące eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2013. Akademia Szachowa Gliwice była reprezentowana przez bardzo liczną grupę zawodników: Łukasza Lachawca, Łukasza Panenkę, Filipa Buławę, Łukasza Domańskiego, Milenę Klozę, Annę Dziębowską, Dawida Sobkowicza, Dominika Frydę, Marię Ochman, Kubę Ulatowskiego, Kacpra i Piotra Modlichów, Michała Winklera oraz Zofię i Aleksandrę Hryń. Po trzymającym w napięciu do ostatniej rundy trudnym turnieju, szczególnie że dla wielu z naszych szachistów była to pierwsza tak poważna impreza, awans wywalczyli:

w grupie chłopców do lat 9 Michał Winkler zajmując IV miejsce,
w grupie dziewcząt do lat 9 Aleksandra Hryń zajmując I miejsce i Maria Ochman (V miejsce),
w grupie chłopców do lat 11 Jakub Ulatowski zajmując III miejsce,
w grupie dziewcząt do lat 11 Zofia Hryń zajmując IV miejsce,
w grupie chłopców do lat 13 Łukasz Domański zajmując IV miejsce,

powiększając do dziewięciu listę finalistów Mistrzostw Polski Juniorów 2013 z Akademii Szachowej, ponieważ już uprzednio awans wywalczyli Mateusz Mańka, Tomasz Sokalla i Mateusz Chłopecki. Dzięki temu Akademia Szachowa Gliwice będzie najliczniej reprezentowanym klubem śląskim na przyszłorocznych finałach - gratulujemy i dziękujemy naszej trenerce, pani Marlenie Chlost oraz wszystkim zawodnikom za wysiłek i ogromną pracę stojąca za tym wynikiem!

Wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3490/index.html?l=pl

Na skróty

Ze Świata

kasparov-o-fideFounded in Paris on 20 July 1924, the World Chess Federation (Federation Internationale des Echecs, known as FIDE from its French acronym) was recognized...

Z Kraju

polacy-na-olimpiadzie Olimpiada szachowa 2014 (zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn) została rozegrana w Tromsø w dniach od 1 do 14 sierpnia 2014 roku[1]. Prawo do...

O tym się mówi

Gdzie gramy?

Najbliższe turnieje

No events found

Nasi solenizanci

Dzisiaj nikt nie obchodzi urodzin...

Statystyki strony

797112
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
305
819
8299

Sponsorzy


Future Processing

future processing.future processing.future processing.future processing.future processing

JASNA 31

Ośrodek JASNA 31 Sport i Rekreacja jest już gotowy. W kompleksie przy ul. Jasnej 31 można m.in. zagrać w futsal, squasha, powspinać się na ściance, poćwiczyć na siłowni czy zagrać w szachy.

Fundacja Radan

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN działa od 2007 r. Powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego.