• Rejestracja

Artykuły

Mistrzostwa Śląska Juniorów 2012 - pięć medali dla Akademii!

 

2012_MSJ_cover_01Jednym z największych sukcesów Akademii zakończyły się rozgrywane w Katowicach Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych. W turnieju dającym przepustkę do dalszej rywalizacji w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów zdobyliśmy aż pięć miejsc medalowych! W grupie chłopców do lat 9 Mistrzem Śląska został Mateusz Mańka, a brąz przypadł Mateuszowi Chłopeckiemu. W grupie dziewcząt do lat 9 medal srebrny wywalczyła Aleksandra Hryń. Wśród jedenastolatków tytuł Mistrza Śląska zdobył Kacper Modlich, a miejsce trzecie Jakub Ulatowski.

2012_MSJ_cover_02Akademia Szachowa Gliwice będzie najliczniej reprezentowanym klubem podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów. Awans do dalszych rozgrywek wywalczyli: Maria Ochman, Milena Kloza, Mateusz Chłopecki, Tomasz Sokalla, Łukasz Lachawiec, Michał Winkler, Mateusz Kuźnik, Dawid Sobkowicz, Łukasz Panenka, Anna Dziembowska, Kacper Modlich, Jakub Ulatowski, Piotr Modlich, Anna Tomaka, Łukasz Domański i Marek Tomaka. Ola i Zosia Hryń awans ten wywalczyły w Mistrzostwach Polski Juniorów, na których Mateusz Mańka zapewnił sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski bez konieczności udziału w eliminacjach.

Gratulujemy naszej trenerce,  pani Marlenie Chlost, która włożyła w przygotowanie dzieci wiele serca, cierpliwości i czasu - praca ta przyniosła wspaniałe owoce!

Na skróty

Ze Świata

kasparov-o-fideFounded in Paris on 20 July 1924, the World Chess Federation (Federation Internationale des Echecs, known as FIDE from its French acronym) was recognized...

Z Kraju

polacy-na-olimpiadzie Olimpiada szachowa 2014 (zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn) została rozegrana w Tromsø w dniach od 1 do 14 sierpnia 2014 roku[1]. Prawo do...

O tym się mówi

Gdzie gramy?

Najbliższe turnieje

No events found

Nasi solenizanci

Dzisiaj nikt nie obchodzi urodzin...

Statystyki strony

797122
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
315
829
8309

Sponsorzy


Future Processing

future processing.future processing.future processing.future processing.future processing

JASNA 31

Ośrodek JASNA 31 Sport i Rekreacja jest już gotowy. W kompleksie przy ul. Jasnej 31 można m.in. zagrać w futsal, squasha, powspinać się na ściance, poćwiczyć na siłowni czy zagrać w szachy.

Fundacja Radan

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN działa od 2007 r. Powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego.