• Rejestracja

Artykuły

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy dzieci do lat 6

Ostatni turniej 2010 roku zakończył się dla zawodników Akademii Szachowej Gliwice podobnie jak cały sezon – dużym sukcesem. 28 grudnia czwórka naszych juniorów wystartowała w odbywającym się tradycyjnie turnieju szachowym w Rybniku.

Po raz kolejny wysoką formę zaprezentował jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Akademii – Dominik Fryda wygrywając klasyfikację chłopców oraz zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dominik zdobył 6 punktów z 7 partii, a jedyną porażkę zanotował w 5 rundzie, przegrywając z późniejszą zwyciężczynią turnieju – Martą Muchą. Piąte miejsce w klasyfikacji chłopców, a 8 w klasyfikacji generalnej przypadło Łukaszowi Lachawcowi, który zgromadził 4 punkty. Z takim samym dorobkiem punktów turniej zakończył Dorian Kugel, który był siódmy w klasyfikacji chłopców, a jedenasty w generalnej. Świetny występ w Rybniku i świeżo zdobyte V kategorie powodują, iż końcówkę roku sześciolatkowie mogą zaliczyć do bardzo udanych. Dobry wynik, mimo niedyspozycji zdrowotnej, zanotował również Kuba Miodek, który zajął 12 miejsce w klasyfikacji chłopców i 18 w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy zawodnikom i życzymy jeszcze większych sukcesów w roku 2011!

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2010/ti_511/index.html

Na skróty

Ze Świata

kasparov-o-fideFounded in Paris on 20 July 1924, the World Chess Federation (Federation Internationale des Echecs, known as FIDE from its French acronym) was recognized...

Z Kraju

polacy-na-olimpiadzie Olimpiada szachowa 2014 (zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn) została rozegrana w Tromsø w dniach od 1 do 14 sierpnia 2014 roku[1]. Prawo do...

O tym się mówi

Gdzie gramy?

Najbliższe turnieje

No events found

Nasi solenizanci

Dzisiaj nikt nie obchodzi urodzin...

Statystyki strony

797095
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
288
802
8282

Sponsorzy


Future Processing

future processing.future processing.future processing.future processing.future processing

JASNA 31

Ośrodek JASNA 31 Sport i Rekreacja jest już gotowy. W kompleksie przy ul. Jasnej 31 można m.in. zagrać w futsal, squasha, powspinać się na ściance, poćwiczyć na siłowni czy zagrać w szachy.

Fundacja Radan

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN działa od 2007 r. Powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego.