• Rejestracja

Artykuły

II Międzynarodowy Turniej Przyszłych Arcymistrzów

W dniu 6.11.2010 w Rybniku odbył się II Międzynarodowy Turniej Przyszłych Arcymistrzów. Zawodnicy Akademii odnotowali sukcesy zarówno drużynowo jak i indywidualnie! W grupie pierwszej zawodniczek i zawodników rocznik 2002 i młodszych, drużyna Akademii Szachowej Gliwice zajęła drugie miejsce, ulegając tylko Beskydskiej šachovej škole z Frýdka-Místka. Zarówno po szóstej jak i po ostatniej siódmej rundzie obie drużyny miały równą ilość punktów i zadecydowały miejsca zajęte przez zawodników indywidualnie. Nasza srebrna drużyna sklasyfikowana została w składzie: Łukasz Panenka, Mateusz Mańka, Staś Buczkowski i Ola Hryń.

Indywidualnie w swoich rocznikach najwyższe miejsca zdobyli:

  • do lat 6 - Staś Buczkowski 4 miejsce, Dominik Fryda 7 miejsce,
  • do lat 7 - Łukasz Panenka 2 miejsce, Mateusz Mańka 3 miejsce, Ola Hryń 6 miejsce,
  • do lat 8 - najlepiej sklasyfikowana z Akademii Zosia Hryń 13 miejsce
  • do lat 9 - jedyny przedstawiciel Akademii w starszej grupie Kuba Ulatowski zajął 14 miejsce.

Na skróty

Ze Świata

kasparov-o-fideFounded in Paris on 20 July 1924, the World Chess Federation (Federation Internationale des Echecs, known as FIDE from its French acronym) was recognized...

Z Kraju

polacy-na-olimpiadzie Olimpiada szachowa 2014 (zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn) została rozegrana w Tromsø w dniach od 1 do 14 sierpnia 2014 roku[1]. Prawo do...

O tym się mówi

Gdzie gramy?

Najbliższe turnieje

No events found

Nasi solenizanci

Dzisiaj nikt nie obchodzi urodzin...

Statystyki strony

797139
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
332
846
8326

Sponsorzy


Future Processing

future processing.future processing.future processing.future processing.future processing

JASNA 31

Ośrodek JASNA 31 Sport i Rekreacja jest już gotowy. W kompleksie przy ul. Jasnej 31 można m.in. zagrać w futsal, squasha, powspinać się na ściance, poćwiczyć na siłowni czy zagrać w szachy.

Fundacja Radan

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN działa od 2007 r. Powstała z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego.